Přeskočit navigaci.

Novinky

Velikonoční hrkání bude mít letos trochu jinou podobu. Hrkači nemohou ve skupinkách procházet obcí, ale mohou hrkat každý zvlášť na zahradě nebo před domem. Přidat se může každý z vás. Bližší informace a časy hrkání naleznete v příloze.

Příloha: hrkani-v-senetarove.pdf


Zápis dětí do mateřské školy Senetářov bude probíhat bez přítomnosti dětí. Výdej žádostí se uskuteční v úterý 14. dubna 2020. Bližší informace v příloze a na webových stránkách školy: https://skolkasenetarov.reservando.cz

Příloha: pokyny-k-zapisu.pdf


Ministerstvo životního prostředí vydalo informace k třídění odpadu v době koronavirové pandemie. Bližší informace v příloze.

Příloha: sotpr-nakladani_s_odpady_koronavirus-20200330.pdf


Mlékárna Otinoves s.r.o. vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Referentka nákupu, prodeje a logistiky". Bližší informace v příloze.

Příloha: otinoves_referentka.pdf


S účinností od 24. března 2020 od 06:00 hod. do 1. dubna 2020 do 06:00 hod platí nové nařízení vlády, viz příloha.

Příloha: mimoradne-opatreni-volny-pohyb-osob-na-uzemi-cr.pdf


Světová zdravotnická organizace (WHO) vydala několik materiálů, ve kterých informuje o používání ochranných prostředků a opatření v souvislosti s ochranou před nákazou a šířením COVID - 19. Bližší informace v příloze.

Příloha: doporucenimzcr.pdf

Příloha: krizove-linky_aktual_19_03_2020.docx


Kdo z občanů má zájem o dodání roušek, může si je vyzvednout na obecním úřadě nebo zavolat na tel. č. 516 442 424 nebo 776 361 412 a roušky rozvezeme.


Od úterý 24. března 2020 vstoupí v platnost nové opatření pro nákupy v obchodech. Lidé starší 65 let by podle vládního nařízení měli chodit nakupovat do obchodů s potravinami a drogerie v čase mezi 08:00 a 10:00 hod. Jindy by do obchodů chodit neměli. Ve zmíněném čase do obchodů ostatní věkové skupiny chodit nakupovat nesmí. V obchodech do 500 metrů čtverečních omezení, které vyhlásil kabinet původně od minulého čtvrtka, platit nebude vůbec. Do lékáren se nově může bez ohledu na věk kdykoliv.


Od pondělí 23. března 2020 platí na všech regionálních linkách IDS JMK včetně vlaků letní prázdninové jízdní řády.


Bavlněné roušky zbavte gumiček, vložte do hrnce s vodou a 2 lžícemi 8% octa, přiveďte k varu. Vařte 15 minut. Vysušte a vyžehlete na stupeň bavlna/len. Vaše rouška je opět sterilní.


Jak nakládat s rouškami v domácnostech bez potvrzených nakažených nemocí COVID-19

  1. Použité roušky vložte do plastového pytle s tloušťkou minimálně 0,2 mm, zavažte a povrch pytle dezinfikujte.
  2. Pokud použijete tenčí materiál, je potřeba dát dva pytle a dezinfikovat vnější.
  3. Přesvědčte se, že pytle jsou skutečně dobře zavázané.
  4. Takto zabezpečený odpad vhoďte pouze a jen do černé popelnice (na směsný komunální odpad).
  5. V žádném případě neodkládejte tyto zavázané pytle mimo kontejnery, abyste neohrozili zdraví ostatních obyvatel a pracovníků svozových společností.
  6. Po manipulaci s odpady je vždy nutné umývat si ruce mýdlem a vodo.

Česká pošta od 19. března 2020 do odvolání omezuje otevírací dobu pro klienty. Hodiny pro veřejnost se upravují tak, že všechny pobočky na území České republiky se zavřou nejpozději v 16 hodin. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Omezení otevírací doby do 16 hodin je v jejich kompetenci. Česká pošta od soboty 21. března 2020 do odvolání ruší víkendový provoz všech poboček. Všechny pobočky budou o sobotách a nedělích pro veřejnost uzavřeny. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Víkendové uzavření provozu je v jejich kompetenci. Česká pošta na základě dnešního jednání vlády budou pobočky České pošty od 10 do 12 hodin zpřístupněné pouze občanům nad 65 let. Žádáme všechny ostatní klienty, aby respektovali toto rozhodnutí krizového štábu České pošty. Žádáme veřejnost, aby pobočky České pošty navštěvovala pouze v nejnutnějších případech a aby omezila nakupování na e-shopech na věci, které nutně v současné době potřebuje. Zároveň žádáme klienty České pošty, aby aktuální stav hodin pro veřejnost sledovali na vstupu do pobočky a v informačním systému pobočky.

 


Vláda na svém mimořádném zasedání schválila povinné nošení roušek na veřejnosti, a to od 19. března 2020 od 00.00 hodin do odvolání.


Česká pošta vyzývá všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Pokud si bezodkladně musí vyřídit své poštovní záležitosti, žádáme je, aby používali ochranné prostředky, ideálně roušku. Na všech pobočkách lze platit bezhotovostně, což v současné situaci snižuje případný přenos viru. Bližší informace v příloze.

Příloha: aktualni-situace-v-dorucovani-zasilek.docx


V souvislosti s krizovým opatřením vlády platí až do odvolání omezená otevírací doba nemocnice Blansko  a zpřísněný režim pro vstup a pohyb veřejnosti v areálu nemocnice. Nově jsou prostory nemocnice a také polikliniky a v nich sídlících ordinací praktických lékařů přístupné pouze ve všední dny od 07.00 do 15:30 hod. Jediným vstupem do nemocnice pro veřejnost je vstup od lékárny. Vstup je povolen pouze s ochranou úst a nosu, pacienti s příznaky respiračního onemocnění, kteří mají cestovatelskou anamnézu, do budovy nebudou vpuštěni a budou izolováni do příjezdu Biohazard týmu záchranářů. Mimo tuto dobu je vstup povolen pouze pro pacienty lékařské služby první pomoci, záchranáře nebo ty, kteří docházejí na dialýzu.

Příloha: nemocnice_kb.pdf

Příloha: nem_bk.pdf


Upozorňujeme občany, že od středy 18. března 2020 se rozšiřuje povinnost cestovat s ochranou úst a nosu do všech vozidel IDS JMK - městské dopravy v Brně, vlaků, městských i regionálních autobusů.

Příloha: infomail-2020-08a.pdf


Hejtman Jihomoravského kraje nařídil ve správním obvodu Jihomoravského kraje regulaci způsobu řízení a organizaci dopravy. Regulační opatření se vyhlašují na dobu od 17. března 2020 v 00:00 hodin do ukončení krizového stavu nebo do odvolání.

Regulační opatření v dopravě: veřejná linková doprava (včetně městské autobusové dopravy) zařazené do IDS JMK, pro území IDS JMK:

1. Zakazuje se nástup předními dveřmi ve všech vozidlech zařazených do IDS JMK.

2. Cestující budou nastupovat a vystupovat druhými (případně dalšími) dveřmi s tím, že toto opatření se nevztahuje na vozidla pouze s jedněmi dveřmi.

3. Cestující nebudou odbaveni řidičem. Při vstupu do vozidla je třeba označit předem zakoupený kupon nebo lze využít aplikaci Poseidon.

4. První dvojice sedadel za řidičem po obou stranách vozidla musí zůstat neobsazené a dopravce tato sedadla zabezpečí proti obsazení.

5. Dopravce zajistí označení předních dveří ve vozidle zákazem vstupu a přední ochranný prostor vozidla zabezpečí proti vstupu cestujících.

Příloha: rozhodnuti-regulace-dopravy.pdf


Ředitelství Mateřské školy Senetářov oznamuje uzavření mateřské školy, a to od 17. března 2020 do odvolání.

Příloha: ms_uzavreni.pdf


Zámek Křtiny rozváží obědy PO - PÁ a jejich objednání je možné na recepci od 7:00 – 15:00, tel. 724 946 162, email: recepce@splkrtiny.cz

 


Vzhledem k vyhlášené karanténě vládou ČR v souvislosti s COVID-19 je, do vyřešení situace, omezen provoz zubní ordinace v Jedovnicích jen na nejnutnější případy.

Zatím nám nebyly dodány odpovídající ochranné pomůcky a na doporučení stomatologické komory a v zájmu ochrany zdraví pacientů i personálu jsme nuceny přistoupit k tomuto opatření. 
Děkujeme za pochopení.
Zubní ordinace Jedovnice

Vážení spoluobčané,

kdo ze starších nebo osaměle žijících potřebuje pomoci s nákupem nebo dalšími nezbytnostmi obraťte se na zaměstnankyni obecního úřadu, která sbírá žádosti o pomoc na tel. č. 776 361 412 nebo e-mailem: epodatelna@senetarov.cz.

 


Vážení spoluobčané,

z důvodu opatření proti šíření koronaviru oznamujeme, že od pondělí 16. března 2020 budou omezeny úřední hodiny na obecním úřadě Senetářov a úřední hodiny budou pouze:

Pondělí a středa: 08:00 - 10.00 hod a 16.00 - 17.00 hod.

V případě dotazů používejte především telefonické linky nebo e-mailovou komunikaci. tel.č. 776 361 412, 776 893 163 nebo 776 635 982 e-mail: epodatelna@senetarov.cz.

 

Zároveň Vás žádáme, abyste omezili platby v hotovosti na obecním úřadě a využili možnost bezhotovostního platebního styku č. účtu 17622631/0100. V případě plateb vždy uvádějte ve variabilním symbolu číslo popisné vašeho domu.

 


V příloze naleznete souhrn všech platných opatření na území ČR během nouzového stavu.

Příloha: souhrn-vsech-platnych-opatreni-na-uzemi-cr-behem-nouzoveho-stavu.docx


V souvislosti se zavedením mimořádných opatření informuje občany, že místní knihovna, multifunkční hřiště i muzeum jsou až do odvolání uzavřeny.


Římskokatolická farnost Jedovnice oznamuje, že se v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu až do odvolání ruší všechny, tedy nejen nedělní, bohoslužby, společné pobožnosti, duchovní obnovy, modlitební setkání a jiná shromáždění v kostelech, kaplích a jiných prostorách Římskokatolické církve. Kněží budou slavit mše svaté bez účasti lidu na úmysly, na které by byly slouženy veřejně.
Brněnský biskup v této souvislosti uděluje dispens od osobní účasti na nedělní bohoslužbě. V tomto případě je možné Ježíše Krista přijímat duchovně, tedy vyjádřením touhy po jeho přijetí a spojením se s ním v duchovní jednotě. Připomíná také možnost sledování přenosů bohoslužeb v médiích, například Radio Proglas a Televize Noe je vysílají každý den.
Biskup vybízí každý večer od 20:00 hod ke spojení se v modlitbě růžence, která bude nesena úmyslem za zastavení pandemie koronaviru a k ochraně všech našich rodin. V úterý 17. března také vybízí k vědomému a citelnému celodennímu půstu, případně k almužně na dobrý účel.


Vláda vyhlásila na území České republiky kvůli koronaviru Covid-19 nouzový stav, který platí od čtvrtka 12. března 2020 od 14.00 hodin. S účinností od pátku 13. března 2020 od 6.00 hodin ráno se ruší veškeré kulturní, sportovní, náboženské a další akce nad 30 osob. Od pátku se budou také v čase mezi 20:00 a 6:00 zavírat provozovny stravovacích služeb. Vláda také od pátečních 6.00 hodin ráno zakazuje přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů některých služeb, jako jsou sportoviště, posilovny, přírodní a umělá koupaliště, solária, sauny, wellness služby, hudební a společenské kluby či galerie. Opatření se netýká obchodů. Zakázané je cestování občanů České republiky do vyjmenovaných rizikových oblastí. Naopak platí zákaz vstupu cizinců z rizikových oblastí na území republiky. Zavedeny budou také kontroly na hranicích s Německem a Rakouskem.

Příloha: usneseni.pdf

Příloha: opatreni.pdf

Příloha: mimoradna-opatreni.docx

Příloha: priloha-oop.docx


Základní informace a doporučení pro občany v souvislosti s koronavirem Covid - 19, viz příloha.

Příloha: mo_skoly.pdf

Příloha: mo_karantena.pdf

Příloha: mo_lekari.pdf

Příloha: mo_zar.pdf


Finanční úřad pro Jihomoravský kraj upozorňuje na blížící se start závěrečné fáze tzv. EET, tedy elektronické evidence tržeb. Bližší informace naleznete v letáku.

Příloha: eet.pdf


Poplatek ze psů je splatný do 28. února kalendářního roku. Výše poplatku ze psů je stanovena následovně: 150,- Kč/pes/rok; za druhého a každého dalšího psa téhož držitele 200,- Kč/pes/rok; a za psa, jehož držitelem je osoba starší 65 let 120,- Kč/pes/rok a za druhého a každého dalšího psa téhož držitele staršího 65 let 150,- Kč/pes/rok. Poplatek je možné zaplatit v hotovosti přímo na obecním úřadě, složenkou nebo na bankovní účet obce, č.ú. 17622631/0100, jako variabilní symbol je třeba uvést číslo popisné vašeho domu. Žádáme občany, u kterých došlo ke změně v držení psa, aby tuto skutečnost neprodleně nahlásili na obecním úřadě.


Od pátku 3. ledna jsou v naší obci přistaveny kontejnery na sběr použitých kuchyňských olejů. Stanoviště kontejnerů jsou u mateřské školy, na Trávníkách a na točně na kopci. Olej je třeba v domácnosti slít do PET lahví, ty řádně uzavřít a vhodit do nádoby na sběr použitého oleje. Vhoz je umístěn v přední části kontejneru. Upozorňujeme občany, že do kontejneru lze vhazovat PET lahve pouze do objemu 2 l.


Muzeum tradičního bydlení a perleťářství v Senetářově je od září do května uzavřeno.  Skupinové prohlídky  je třeba si předem domluvit na tel.č. 739 407 244 nebo 516 442 424. 


Upozorňujeme občany, aby do sběrných nádob na odpady ukládaly pouze ty druhy odpadu, ke kterým jsou určeny. V poslední době se stává, že v nádobách na odpady, zejména v nádobách na plasty a nápojové kartony, jsou nesourodé příměsi typu směsného, ale i nebezpečného odpadu, výjimkou nejsou ani mrtvá zvířata apod. Obracíme se na Vás se žádostí o důsledné třídění odpadů, protože pokud i nadále nebudou odpady tříděny, dojde ze strany svozové firmy k navýšení ceny, což se odrazí ve výši poplatku za komunální odpad pro jednotlivé občany.

Zároveň žádáme občany o ohleduplnost při výsypu skla do sběrných nádob. Některé sběrné nádoby jsou umístěny v blízkosti rodinných domů a hluk při výsypu v brzkých ranních a pozdních nočních hodinách ruší obyvatele při nočním klidu. Děkujeme za pochopení.


Obecné informace
Kalendář akcí
Změny na webu
8. 4.

Vložen nový dokument na Úřední desku: FÚ pro JMK - oznámení hromadný předpisný seznam.

6. 4.

Nová novinka Hrkání.

6. 4.

Nová novinka Zápis dětí do mateřské školy.

6. 4.

Vložen nový dokument na Úřední desku: MzE - opatření obecné povahy - příloha.

6. 4.

Vložen nový dokument na Úřední desku: MZe - Opatření obecné povahy.

Dnes slaví

Dnes je: 09. 04. 2020
Dnes má svátek: Dušan
Zítra má svátek: Darja

Počasí radar