Přeskočit navigaci.

Novinky

Obec Senetářov, SDH Senetářov a další senetářovští nadšenci pořádají v sobotu 22. února 2020 Ostatky. Sraz masek je v 09:30 hod. před hasičskou zbrojnicí. Předání práva v 10.00 hod., poté masopustní průvod obcí za doprovodu Bivojanky, na který srdečně zveme všechny děti i dospělé. Masky na sebe, dobrou náladu sebou, všechno ostatní zajištěno. Ve 20.00 taneční ostatková zábava, hraje skupina Duo Apeiron. Součástí taneční zábavy bude obřad pochovávání basy.

Příloha: ostatky_2020.pdf


Finanční úřad pro Jihomoravský kraj upozorňuje na blížící se start závěrečné fáze tzv. EET, tedy elektronické evidence tržeb. Bližší informace naleznete v letáku.

Příloha: eet.pdf


Poplatek ze psů je splatný do 28. února kalendářního roku. Výše poplatku ze psů je stanovena následovně: 150,- Kč/pes/rok; za druhého a každého dalšího psa téhož držitele 200,- Kč/pes/rok; a za psa, jehož držitelem je osoba starší 65 let 120,- Kč/pes/rok a za druhého a každého dalšího psa téhož držitele staršího 65 let 150,- Kč/pes/rok. Poplatek je možné zaplatit v hotovosti přímo na obecním úřadě, složenkou nebo na bankovní účet obce, č.ú. 17622631/0100, jako variabilní symbol je třeba uvést číslo popisné vašeho domu. Žádáme občany, u kterých došlo ke změně v držení psa, aby tuto skutečnost neprodleně nahlásili na obecním úřadě.


Od pátku 3. ledna jsou v naší obci přistaveny kontejnery na sběr použitých kuchyňských olejů. Stanoviště kontejnerů jsou u mateřské školy, na Trávníkách a na točně na kopci. Olej je třeba v domácnosti slít do PET lahví, ty řádně uzavřít a vhodit do nádoby na sběr použitého oleje. Vhoz je umístěn v přední části kontejneru. Upozorňujeme občany, že do kontejneru lze vhazovat PET lahve pouze do objemu 2 l.


Muzeum tradičního bydlení a perleťářství v Senetářově je od září do května uzavřeno.  Skupinové prohlídky  je třeba si předem domluvit na tel.č. 739 407 244 nebo 516 442 424. 


Upozorňujeme občany, aby do sběrných nádob na odpady ukládaly pouze ty druhy odpadu, ke kterým jsou určeny. V poslední době se stává, že v nádobách na odpady, zejména v nádobách na plasty a nápojové kartony, jsou nesourodé příměsi typu směsného, ale i nebezpečného odpadu, výjimkou nejsou ani mrtvá zvířata apod. Obracíme se na Vás se žádostí o důsledné třídění odpadů, protože pokud i nadále nebudou odpady tříděny, dojde ze strany svozové firmy k navýšení ceny, což se odrazí ve výši poplatku za komunální odpad pro jednotlivé občany.

Zároveň žádáme občany o ohleduplnost při výsypu skla do sběrných nádob. Některé sběrné nádoby jsou umístěny v blízkosti rodinných domů a hluk při výsypu v brzkých ranních a pozdních nočních hodinách ruší obyvatele při nočním klidu. Děkujeme za pochopení.


Obecné informace
Kalendář akcí
7. 3. Maškarní karneval Sál KD - průmyslová zóna

Více akcí

Změny na webu
21. 2.

Nová novinka Dětský karneval.

19. 2.

Nová novinka Svoz komunálního odpadu.

17. 2.

Vložen nový dokument na Úřední desku: Oznámení zasedání ZO.

10. 2.

Nová novinka Krajem pod Kojálem.

10. 2.

Nová novinka Nabídka zaměstnání.

Dnes slaví

Dnes je: 22. 02. 2020
Dnes má svátek: Petr
Zítra má svátek: Svatopluk

Počasí radar