Přeskočit navigaci.

Novinky

Ve středu 20.01.2021 bude obecní úřad Senetářov odpoledne uzavřen.


Oblastní charita Blansko umístila v naší obci tříkrálové pokladničky na tato místa:

- prodejna pana Sedláka (Na Kopci)

- obecní úřad Senetářov

- kostel.

Přispívat je možné do 24. ledna 2021. U pokladniček jsou umístěny balíčky s požehnanou křídou, kterou si můžete vzít domů k napsání tradičního požehnání domu „K+M+B 2021". Další informace jsou zveřejněny na webu Charity Blansko www.blansko.charita.cz .

Příloha: tri_kralove_konec-1.mp3


Národní galerie zveřejnila komentovanou prohlídku výstavy Mikuláš Medek: Nahý v trní, v rámci které jsou v klášteře sv. Anežky České vystavována sakrální díla ze Senetářova, Jedovnic a Kotvrdovic. Video v délce cca 10 minut je ke zhlédnutí zde (https://www.youtube.com/watch?v=JVeTdh443mU).


Od pátku 15. ledna 2021 se pro seniory nad 80 let spustí centrální systém pro rezervaci k očkování proti onemocnění COVID-19. Rezervovat je se možné prostřednictvím webu: registrace.uzis.cz nebo na bezplatných linkách. Kromě celostátní linky 1221 aktivoval Jihomoravský kraj za tímto účelem krizovou linku 800 129 921. 

Příloha: kampan-ockovani-senioru-a4-cmyk-22.pdf


Městys Jedovnice hledá zaměstnance na pracovní pozici referent stavebního úřadu. Lhůsta pro podání písemné žádosti je do 05.02.2021.

Příloha: inzerat-referent-so.pdf


V souvislosti s aktuálními vládními opatřeními oznamujeme, že místní knihovna je uzavřena.


Charita Blansko informuje o pořádání Tříkrálové sbírky, která bude probíhat od 1. do 24. ledna 2021. V případě zhoršení epidemiologické situace bude připravena online varianta. Aktualní informace jsou uvedeny na stránkách www.blansko.charita.cz.  Lidé mohou přispět také přes bankovní účet nebo pomocí QR kódu, který je uveřejněn na webových stránkách www.blansko.charita.cz/trikralovasbirka2021.

Příloha: trikralova-sbirka_zprava-pro-obce.docx


Na základě usnesení vlády ČR č. 994 ze dne 8. října 2020 s účinností od 12. října 2020 do 25. října 2020 dochází k omezení úředních hodin obecního úřadu Senetářov. Úřední hodiny jsou stanoveny následovně:

Pondělí 08:00 – 11:00 a 16:00 – 18:00 hodin

Středa  08:00 – 11:00 a 13:00 – 15:00 hodin

Mimo uvedené úřední hodiny je možné komunikovat písemně,  e-mailem: obec@senetarov.cz nebo telefonicky, tel.č. 516 442 424 nebo 776 361 412.

 

Příloha: sb162-20.pdf


Sběrný dvůr je od 1. listopadu 2020 uzavřen.


Město Blansko ve spolupráci s hygieniky sestavilo modelové situace, které mohou nastat ve spojitosti s koronavirem. Obsahují návod, jak postupovat, setkáte-li se s člověkem pozitivním na COVID-19, koho kontaktovat, když se chcete objednat na odběr i jaký je rozdíl mezi izolací a karanténou. Letáček obsahuje důležité kontakty na hygieniky i Ministerstvo zdravotnictví, odkaz na seznam odběrových míst ale také aktuální přehled zemí pro cestovatele do zahraničí. Účelem je nabídnout základní informace přehledně na jenom místě a seznámit veřejnost se základními postupy, aby lidé nemuseli odpovědi na základní otázky složitě vyhledávat nebo kvůli nim kontaktovat hygieniky. Modelové situace mají poradit i lidem, kteří po pozitivním testu zatím marně čekají na telefonát z hygieny. Telefonní linky hygieniků jsou v současnosti přetížené a trasování probíhá s několikadenním zpožděním. Návody a jejich dodržování mohou pomoci zmírnit šíření koronaviru. 

Příloha: koronavirus.docx


Muzeum tradičního bydlení a perleťářství v Senetářově je uzavřeno. 


Od pátku 3. ledna jsou v naší obci přistaveny kontejnery na sběr použitých kuchyňských olejů. Stanoviště kontejnerů jsou u mateřské školy, na Trávníkách a na točně na kopci. Olej je třeba v domácnosti slít do PET lahví, ty řádně uzavřít a vhodit do nádoby na sběr použitého oleje. Vhoz je umístěn v přední části kontejneru. Upozorňujeme občany, že do kontejneru lze vhazovat PET lahve pouze do objemu 2 l.


Upozorňujeme občany, aby do sběrných nádob na odpady ukládaly pouze ty druhy odpadu, ke kterým jsou určeny. V poslední době se stává, že v nádobách na odpady, zejména v nádobách na plasty a nápojové kartony, jsou nesourodé příměsi typu směsného, ale i nebezpečného odpadu, výjimkou nejsou ani mrtvá zvířata apod. Obracíme se na Vás se žádostí o důsledné třídění odpadů, protože pokud i nadále nebudou odpady tříděny, dojde ze strany svozové firmy k navýšení ceny, což se odrazí ve výši poplatku za komunální odpad pro jednotlivé občany.

Zároveň žádáme občany o ohleduplnost při výsypu skla do sběrných nádob. Některé sběrné nádoby jsou umístěny v blízkosti rodinných domů a hluk při výsypu v brzkých ranních a pozdních nočních hodinách ruší obyvatele při nočním klidu. Děkujeme za pochopení.


Obecné informace
Kalendář akcí
Změny na webu
20. 1.

Nová novinka Obecní úřad uzavřen.

15. 1.

Nová novinka Tříkrálová sbírka.

15. 1.

Nová novinka Video k výstavě obrazů.

14. 1.

Nová novinka Plošné očkování obyvatel proti onemocnění COVID-19.

8. 1.

Nová novinka Pracovní místo na úřadě městyse Jedovnice.

Dnes slaví

Dnes je: 20. 01. 2021
Dnes má svátek: Ilona
Zítra má svátek: Běla

Počasí radar