Přeskočit navigaci.

Novinky

VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a. s., zprovoznila novou službu – VAS SMS Info. Je jedinou vodárenskou společností, která nabízí tuto novou bezplatnou službu pro více než 540 000 obyvatel na jižní Moravě a Vysočině.

V případě plánované odstávky na vodovodní síti v místě Vašeho bydliště budete informováni pomocí SMS zprávy. Dosud se o těchto událostech mohli zákazníci dozvědět například z webových stránek nebo z informací vkládaných do schránek. VAS připravuje toto upozornění v budoucnu rozšířit i o informaci o odstávce z důvodu nečekané havárie.

Nová služba je dostupná pro všechny odběratele VAS, a.s. Stačí se registrovat přes formulář, který najdete na našich webových stránkách http://vodarenska.cz/cs/info/sms-info, nebo si jej můžete vyplnit osobně na zákaznickém centru v Boskovicích, ul. 17. listopadu 14 nebo na zákaznickém oddělení v Blansku, Poříčí 20a.

 


Výše poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů je stanovena ve výši 480,- Kč/občan(nemovitost)/rok. Osvobozeny od poplatku jsou děti do 3 let věku včetně těch, které v daném roce dovrší 3 roky věku. Poplatek je splatný buď jednorázově do 30.06. nebo ve dvou stejných splátkách, vždy nejpozději do 30.06. a do 30.11. příslušného kalendářního roku. Poplatek je možné uhradit v hotovosti na obecním úřadě, složenkou nebo bezhotovostním převodem na účet obce č. 17622631/0100. Jako variabilní symbol uveďte číslo popisné vašeho domu.


NETWORK GROUP, s.r.o. vyhlašuje výběrové řízení na pozici pracovník/ce ve výrobě opto-vláknových prvků v obci Ostrov u Macochy. Požadujeme dobrý zrak, šikovnost a cit pro drobnou mechaniku. Nástup je možný ihned. Nabízíme odpovídající finanční ohodnocení, ranní směnu, nástupní bonus a další. Bližší informace  na telefonu 736 627 028. Kontaktní email l.koci@nwg.cz.


Příloha: nabor_sfo_ostrov_2019_02.pdf


Knihovna Jedovnice pro vás připravila kurz paličkování se zkušenou lektorkou paní Marií Perglerovou z Kuniček. Uzávěrka závazných přihlášek je do 28. března 2019 přímo v knihovně nebo na e-mailu knihovna@jedovnice.cz případně na tel.č. 723 205 622.

Příloha: kurz-palickovani-5060880254.doc


V základní škole v Ostrově u Macochy bude od 12. do 16. srpna 2019 probíhat příměstský tábor Veselá věda. Tábor je vhodný pro děti od 5 do 12 let, cena tábora 1 950,- Kč/ týden nebo 490,- Kč/ jednotlivý den.

Příloha: ostrov-u-macochy.pdf


Zápis do 1. ročníku pro školní rok 2019/2020 se uskuteční  v úterý 2. dubna 2019 od 12:15 hodin v budově základní školy v Kotvrdovicích. S sebou potřebujete rodný list dítěte a svůj průkaz totožnosti. 

Příloha: k-zapis-do-1-rocniku-19.pdf


Okresní běžecká liga je spolek, který již deset let funguje na okrese Blansko a zastřešuje běžecké závody, které se uskutečňují na okrese Blansko. Letos se uskutečňuje již 37. ročník závodů Okresní běžecké ligy, neboť historie závodů na okrese Blansko je podstatně starší než náš spolek.
Počet závodů se v daném roce mění a letošní termínovce je naplánováno 31 závodů. Jeden z nich se možná uskuteční ve Vašem městě/obci nebo v jeho blízkém okolí. Závody jsou určené nejen dospělým ale i dětem (letos je to 17 závodů pro děti).
Celoročně probíhá přidělování bodů závodníkům a každý rok proběhne slavnostní vyhlášení těch nejlepší. 
Veškeré potřebné informace najdete na webových stránkách www.oblblansko.cz. Těšíme se na vaší účast. 

Příloha: terminovka_partneri.jpg

Příloha: terminovka_zavody.jpg

Příloha: letacek_1.jpg

Příloha: letacek_2.jpg


Základní škola Jedovnice, příspěvková organizace oznamuje, že zápis dětí do 1. ročníku proběhne ve čtvrtek 4. dubna 2019 (náhradní termín 11. dubna 2019).

Ve středu 6. března 2019 se uskuteční pro rodiče a budoucí prvňáčky „Den otevřených dveří".

Příloha: jedovnice_zapis.pdf


Sběrný dvůr je v období listopad až duben uzavřen.


Muzeum tradičního bydlení a perleťářství v Senetářově je od září do dubna uzavřeno.  Skupinové prohlídky  je třeba si předem domluvit na tel.č. 739 407 244 nebo 516 442 424. 


Městský úřad Blansko, jako příslušný vodoprávní úřad, zakazuje odběr povrchových vod z vodních toků v celém správním území ORP Blansko, a to pro účely mytí aut, zalévání hřišť, trávníků, napouštění nádrží a bazénů.


Obecné informace
Kalendář akcí
Změny na webu
25. 3.

Nová novinka VAS SMS Info.

20. 3.

Vložen nový dokument na Úřední desku: Volby do EP - minimální počet členů OVK.

18. 3.

Vložen nový dokument na Úřední desku: Zasedání zastupitelstva obce.

18. 3.

Nová novinka Poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu.

18. 3.

Nová novinka Nabídka zaměstnání.

Dnes slaví

Dnes je: 25. 03. 2019
Dnes má svátek: Marián
Zítra má svátek: Emanuel

Počasí radar